Barcode: 0207091026111
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
farine de riz, _ARACHIDE_ (25. 09%) farine de _BLE_, sucre, huile de palme, sel, sauce _SOJA_ assaisonnement (_BLE_, _SOJA_, dextrine, sel, koji, eau, colorant (E150c) assaisonnement wasabi (0. 31%) (_MOUTARDE_, huile de palme, agent de glacage E414, dextrine, antioxydant E392, amidon de pomme de terre, wasabi, agents levants (E300ii, E503ii) exhausteur de gout (E635), régulateur d'acidité E330 colorant E141i
Allergens
gluten
mustard
peanuts
soybeans
Additives
e1400
e150c
e330
e392
e503
e503ii
e635
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Peanut butter
Richfield Farms
C NOVA 4
Sicilian certified pdo val di mazara extra virgin olive oil
Bano
B NOVA 2
Chiazaden
Prana
NOVA 1
Olive oil
B NOVA 2
Sicilian Extra Virgin Olive Oil
B NOVA 2
Red pepper creamy sunflower spread
C NOVA 2
Lentil curry, creamy lentil spread
C NOVA 2
Horseradish creamy sunflower spread
D NOVA 2
Creamy sunflower spread
C NOVA 2
Mixed Vegetables
Richfield Farms
A NOVA 3
little smoothie
Hero
A NOVA 1
Richfield farms, yellow corn
Richfield Farms
C NOVA 3