Barcode: 0096619234998
Arachides
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
kosher
orthodox union kosher
kascher
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 580.0 kcal |
| Fat | 48.0 g |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 26.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Arachides, huile d'arachide, sel
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Enriched vermicelli product, angel hair
A NOVA 1
Fruit cocktail
B NOVA 3
Cold brew iced tea
B NOVA 1
Diced skin-on yellow potatoes
Great Value
B NOVA 3
Lite Pear Slices In Extra Light Syrup
Great Value
A NOVA 3
Diced mangos
Great Value
C NOVA 4
Imported swiss granola
Daily Chef
D NOVA 4
Maple Brown Sugar Instant Oatmeal
Great Value
D NOVA 4
Great value, diced skin-on yellow potatoes
Great Value
B NOVA 3
Diced skin-on yellow potatoes
Great Value
B NOVA 3
Cranberry, cashew & almond trail mix
Great Value
D NOVA 4
Lite sliced peaches in extra light syrup
Great Value
A NOVA 3