Barcode: 8001645015246
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 622.0 kcal |
| Fat | 52.4 g |
| of which saturated | 8.4 g |
| Carbohydrates | 5.9 g |
| of which sugars | 5.5 g |
| Fiber | 8.2 g |
| Proteins | 27.5 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
arachidi (96%), olio di arachide, sale.
Allergens
peanuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Almond butter
Barney & Co. California
A NOVA 4
Crunchy almond butter
Barney & Co.
A NOVA 2
Almond butter snack packs
A NOVA 4
Blanched Almond Flour
Barney Bakery
C
Almond butter
Barney & Co. California Llc.
A NOVA 2
Almond butter snack pack
A NOVA 2
Almond Butter
Barney & Co
A NOVA 4
Cocoa + coconut almond butter
Barney & Co.
A NOVA 4
Bare raw + chia almond butter
A NOVA 2
Almond butter, smooth
Barney & Co. California Llc.
NOVA 2
Smooth almond butter
Barney & Co. California Llc.
B NOVA 2
On-the-go snack pack
A NOVA 4