Barcode: 7622300730956
Arahide
by Africana
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Available in
france, germany, romania
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 543.0 kcal |
| Fat | 32.0 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 51.0 g |
| Fiber | 3.7 g |
| Proteins | 8.4 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Zahăr, grăsimi vegetale (palmier, shea), _arahide_ (18%), zer praf (din _lapte_), cacao cu conținut redus de grăsime, emulsifianți (lecitină din _soia_, E476, lecitină din floarea soarelui ), _lapte_ praf degresat (0.8%), arome. Tableta cu lapte conține substanță uscată de cacao 8% minimum. Poate conține varietăți similare de _nuci_.
Allergens
soybeans
Arahide
Lapte
Nuci
Additives
e476
Related Products in Snacks
BN - Cookies - Mini Strawberry x 5, 175g (6.2oz)
BN
E NOVA 4 Eco-Score C
D'lite choco-chip oat cookies
Sugar Free
B NOVA 4 Eco-Score D
Hazelino's
G'woon
E NOVA 4 Eco-Score D
Chocolat El Inti lait gourmand
Saldac
E NOVA 3 Eco-Score C
Marbú Dorada 0% Azúcares Añadidos
Artiach
C NOVA 4 Eco-Score C
waitrose salted popcorn
Waitrose
C NOVA 3 Eco-Score B
Tortilla Chips
Stockwell & Co.
C NOVA 3 Eco-Score B
Lemon Cheesecake
Barebells
D NOVA 4 Eco-Score C
Mars HIPROTEIN Salted Caramel imp
Mars
NOVA 4
Bolachas digestivas chocolate
Schär
E NOVA 4 Eco-Score E
Choco Chip Cookies
Schär,ARVID NORDQUIST NORGE AS
E NOVA 4 Eco-Score C
Toren
E NOVA 4