Barcode: 8052575422123
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 498.0 kcal |
| Fat | 29.7 g |
| of which saturated | 18.4 g |
| Carbohydrates | 49.6 g |
| of which sugars | 45.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pasta amara di cacao 55%, zucchero 44,4%, aroma di arancia 0,3% e sale aggiunto 0,3%.
Allergens
nuts
Related Products in Snacks
Grain free paleo pancake & waffle mix
Bob's Red Mill
NOVA 3
Whole almonds
C NOVA 1
Gluten free cake mix
Bob's Red Mill, Bob's Red Mill Natural Foods
NOVA 4
lemon drizzle cake
Sainsburys
E NOVA 4
Bob's red mill, sun - dried raisins
Bob's Red Mill, Bob's Red Mill Natural Foods Inc.
D NOVA 1
Pigs in Blankets flavour crisps
Sainsbury’s
C NOVA 4
Chocolate cake mix gluten free
Bob's Red Mill, Bob's Red Mill Natural Foods Inc.
NOVA 4
Shelled Pumpkin Seeds
Bob's Red Mill
C NOVA 1
Free from Nacho Cheese Flavour Tortilla Chips
By sainsbury's, Sainsburys
D NOVA 4
Rob's Red Mill, Date Crumbles, Sweet And Chewy
Bob's Red Mill Natural Foods Inc.
D NOVA 1
Super nut fruit & seed flapjack
Marks & Spencer
E NOVA 4
Bob's red mill, low-carb whole grain baking mix
Bob's Red Mill, Bob's Red Mill Natural Foods Inc.
NOVA 3