Barcode: 8054619491317
Arancia Spremuta
by DiFrutta
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
eu organic
it bio 006
Categories
Available in
france, italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 10.5 g |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
succo di arancia* *da agricoltura biologica
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Linguine enriched macaroni product
Luigi Vitelli
A NOVA 1
Luigi vitelli, elbows, enriched macaroni product
Luigi Vitelli
A NOVA 1
Luigi vitelli, spaghettini, enriched macaroni product
Luigi Vitelli
A NOVA 1
Angel hair, enriched macaroni product
Luigi Vitelli
A NOVA 1
Luigi vitelli, bow ties, enriched macaroni product
Luigi Vitelli
A NOVA 1
Ditalini
Luigi Vitelli
A NOVA 1
Luigi Vitelli, Rotini Pasta, Enriched Macaroni Product
Vitelli Foods Llc
A NOVA 1
Luigi vitelli, 168 fideos, enriched macaroni product
Luigi Vitelli
A NOVA 1
Luigi vitelli, spaghetti, enriched macaroni product, 100% durum wheat semolina
Luigi Vitelli
A NOVA 1
Luigi vitelli, shells, enriched macaroni product
Luigi Vitelli
A NOVA 1
100% pure orange juice from concentrate
Kemps, Kemps Llc
E NOVA 1
Luigi vitelli, cut ziti, enriched macaroni product
Luigi Vitelli
A NOVA 1