Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 256.0 kcal |
| Fat | 10.5 g |
| of which saturated | 3.5 g |
| Carbohydrates | 32.6 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Cooked organic black japonica rice (water, organic black japonica rice), cooked organic brown rice (water, organic brown rice), organic onion, organic rice flour, organic brown rice breadcrumbs (organic brown rice, organic cane sugar, sea salt), organic gouda cheese (organic pasteurized milk, cheese cultures, sea salt, vegetable enzymes), organic mozzarella cheese (organic pasteurized milk, cheese cultures, sea salt, vegetable enzymes), organic cream cheese (organic pasteurized milk, organic cream, cheese culture, salt, organic locust bean gum), organic egg, water, organic extra virgin olive oil, organic unsalted butter (organic pasteurized cream, lactic acid), sea salt, organic black pepper, organic soybean oil (organic expeller pressed soybean oil, citric acid).
Additives
Related Products in Frozen Foods
HUILE D’OLIVE
Terra Delyssa
Kebablastu
Kotimaista
Nouilles sèches
Apollo
Quiche Lorraine
Pirkka Parhaat
ポークソーセージ(Pork Sausage)
IKEA
Iced tea, peach
SHAI
Salami kiviuunipizza
Pirkka
Kermaperunat
Pirkka
Maustettu lohkoperuna
Pirkka
Salade Mechouia
FLI FLA
Sauce vinaigrette, persil et ciboulette
ELA
Kuorrutetut juuston- ja sipulinmakuiset lohkoperunat
Rainbow