Barcode: 8436570760105
Arandano rojo
by Naturvida
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 320.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 76.7 g |
| of which sugars | 58.4 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Arándano, sirope de manzana, aceite de girasol
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Grandes tranches céréales & graines
La Boulangère
C NOVA 4
Pain De Mie Complet
La Boulangère
A NOVA 4
Triangulos con Verduras asadas y albahaca
mamma mancini
C NOVA 3
Biscottes 7 céréales
La Chanteracoise
D NOVA 3
pain de mie tranché aux graines de lin et tournesol et à la farine de seigle
La Boulangère
A NOVA 4
Bio Dinkel-Roggenvollkornbrot mit Hirse
Alnatura
C NOVA 3
Ssangjang
Sempio
E NOVA 4
Rabokki Hot Chicken Spicy
Delief
NOVA 4
Knackfrische 4er
Alnatura
D NOVA 4
Sempio, braised black beans in soy sauce
Sempio
E NOVA 4
Sempio, braised lotus root in soy sauce
Sempio
E NOVA 4
Kimchi Mandu
Sempio
C NOVA 4