Barcode: 8413111013692
Arándano rojo deshidratado
by Casa Barberá
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
green dot
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 315.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 72.5 g |
| Fiber | 7.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Arándanos deshidratados, azúcar, aceite de girasol.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Traditional Wholemeal Bread
Helga's
A NOVA 4 Eco-Score B
Smørbar
Lurpak
E NOVA 2 Eco-Score E
Σταρένιο ψωμί του τοστ
Κρις Κρις
C Eco-Score B
Rhubarbe confiture extra
Bio Village
D NOVA 4 Eco-Score A
SMART PASTA
Vetta
A NOVA 4
Flocons d'epeautre au blé complet
Seitenbacher
A Eco-Score D
Lay's cascaval
Lay's
D NOVA 4 Eco-Score B
Owsianka Truskawkowa
Crownfield
C NOVA 4
Apple & Blueberry flavour porridge pot
ASDA
NOVA 4
Cornflakes ungesüsst
rewe bio
A NOVA 4 Eco-Score D
TORTILLAS WHITE CORN
MISSION
A NOVA 4
Marmelade Erdbeere
Maribel
D NOVA 4 Eco-Score C