Barcode: 7501761830194
Arandanos y almendras
by QUAKER
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no colorings
Categories
Available in
mexico
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 395.0 kcal |
| Fat | 10.9 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 65.3 g |
| of which sugars | 24.6 g |
| Fiber | 11.4 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
HOJUELAS DE AVENA DE GRANO ENTERO, HOJUELAS DE TRIGO, AZÚCAR, ACEITE VEGETAL (CONTIENE TBHQ, PALMITATO DE ASCORBILO, TOCOFEROLES), ARÁNDANOS, INULINA, COCO, LECHE DESCREMADA, ALMENDRAS, HARINA DE ARROZ, AZÚCAR MASCABADO, HARINA DE AVENA, SABORIZANTES, MIEL, GLICERINA, LECITINA DE SOYA, ÁCIDO CÍTRICO, SAL YODADA, EXTRACTO DE MALTA, CARAMELO CLASE IV. CONTIENE GLUTEN, COCO, LECHE,ALMENDRAS.
Allergens
gluten
milk
nuts
soybeans
COCO
Additives
e150d
e304
e304i
e307
e322
e322i
e330
e422
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fijn volkoren half brood
PLUS
A NOVA 4 Eco-Score A
Confettura extra di Fichi
Fini, Le conserve della nonna
D Eco-Score C
Tomate rallado
vils
A NOVA 1 Eco-Score A
Kokosnussöl
Lidl organic coconut oil
E NOVA 2
Egg Fettuccine
Latina Fresh
A
Pain De Mie Céréales Et Graines
AGIDRA
C NOVA 4 Eco-Score A
Confitura de melocotón 0%
HACENDADO
B NOVA 4 Eco-Score B
GEMALEN KNOFLOOK
Albert Heijn
A NOVA 1 Eco-Score A
Peanut Butter creamy
Carrefour
C NOVA 3 Eco-Score E
Reduced fat super chunk peanut butter spread
SKIPPY
C NOVA 4 Eco-Score D
Envy apple
Marks & Spencer
NOVA 1 Eco-Score A
Basis Müsli
Rossmann
A NOVA 1 Eco-Score C