Barcode: 5201673005421
Αραπικες πιτες
by καραμολεγκος
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
greece
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 280.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 62.7 g |
| of which sugars | 6.1 g |
| Fiber | 7.5 g |
| Proteins | 10.8 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Wheat flour (30%), whole meal wheat flour (30%), water sodium acetate, glucone-d-lactone, preservative: calcium propionate. corn starch, sugar, yeast, salt, humectant: glycerol, acidity regulator: The product may contain traces of soya
Additives
e262
e262i
e282
e422
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Freshly frozen sliced strawberries with sugar
A NOVA 3
Unsweetened whole strawberries, unsweetened
A NOVA 1
Unsweetened whole strawberries, unsweetened
A NOVA 1
Unsweetened red raspberries, unsweetened
A NOVA 1
Chopped spinach
A NOVA 1
Unsweetened blackberries, unsweetened
A NOVA 1
Unsweetened sliced peaches, unsweetened
A NOVA 1
Spiced apples
C NOVA 4
Unsweetened berry medley whole strawberries
Schnucks
A NOVA 1
Frozen blueberries
Schnucks
A NOVA 1
Unsweetened pitted dark sweet cherries, unsweetened
Schnucks
C
Unsweetened berry medley whole strawberries, blackberries, blueberries & red raspberries, unsweetened berry medley
A NOVA 1