Barcode: 8955442015179
Arasan Achu Murukku
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
iso 22000
gost
green dot india
iso 22000 2018
iso 9001
iso 9001 2015
no eggs
Categories
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 540.9 kcal |
| Fat | 31.4 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 56.3 g |
| of which sugars | 12.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.2 g |
| Salt | — |
Ingredients
Rice Flour, Orid Dhal, Edible Oil, Sesame, Coconut Milk, Sugar & Butter
Allergens
milk
sesame seeds
Related Products in Snacks
Cereal Biscuits
Weight watchers
C NOVA 4
Shortbread Biscuits
lovemore
E NOVA 4
Weight Watchers Riegel Rich Toffee
Weight Watchers
D NOVA 4
Mince pies
Lovemore
E NOVA 4
Double Chocolate Muffins GF
E NOVA 4
Dough balls
Pizza express
C
Latte machiato candies
Weight Watchers
A NOVA 4
o' chocos
Love More
E NOVA 4
Mixed Fruit Candies, Sweets
Weight watchers
B NOVA 4
Milk Chocolate Oaties
Tesco
E NOVA 4
Vanilla Cheesecake Slices
Pizza express
E NOVA 4
Strawberry Trifle
Haydens, Molly
C