Barcode: 8595674634962
Arašídové máslo Hořká čokoláda
by Allnature
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
czech republic, slovakia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 579.0 kcal |
| Fat | 47.0 g |
| of which saturated | 12.0 g |
| Carbohydrates | 27.0 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jemně namleté arašídy 75 %, hořká čokoláda 25 % (kakaová hmota, cukr, kakaové _máslo_, kakaový prášek se sníženým obsahem tuku, emulgátory: sójový lecitin, polyglycerol-polyricin-oleát živočišného původu; vanilkový extrakt Bourbon Madagascar).
Allergens
nuts
soybeans
máslo
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Les noisettes au chocolat au lait et au chocolat
La Grande Épicerie de Paris
E NOVA 4
La mûre de France
La Grande Epicerie de Paris
D NOVA 4
Les pâtes de fruits
La Grande Épicerie de Paris
D NOVA 4
Préparation De Fruits Cerise Noire De France
La Grande Epicerie de Paris
NOVA 4
Jus de raisin muscat de Hambourg
La Grande Épicerie de Paris
D NOVA 1
Confiture De Framboise Sans Pépins De France
la grande epicerie paris
D NOVA 4
L’Abricot Bio de France
La Grande Epicerie Paris
NOVA 4
Le Nectar de Mirabelle de Lorraine
La Grande Épicerie de Paris
E NOVA 3
La framboise Bio
La Grande Epicerie de Paris
D NOVA 4
Houmous à la betterave
La Grande Épicerie de Paris
B NOVA 4
Préparation De Fruits Cassis D?ile De France
La Grande Epicerie de Paris
D NOVA 4
Le Houmous
La Grande Épicerie de Paris
D NOVA 3