Barcode: 7310520009722
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 490.0 kcal |
| Fat | 23.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 32.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Weizenmehl, Zucker, ganz gehärtetes Kokosfett, Sonnenblumenöl, Süßmolkenpulver, Haselnüsse, 3,5% fettarmes Kakaopulver, Backtriebmittel (E503, E500), Invertzuckersirup, Kochsalz, Emulgator (Sonnenblumen-Lecithin), Aroma, Gerstenmalz, Nougatkremfüllung 35%.
Additives
e500
e503
Related Products in Snacks
Lidl
Lidl
D NOVA 3
Peruvian dark milk chocolate 55%
Sainsbury's
E NOVA 4
Mission ZERO CARBS
mission
C NOVA 4
Innocent Cutlet Pork Soybean Snack
Koikeya
E NOVA 4
生菓子
NOVA 3
Madagascan dark chocolate 80%
Sainsbury's
D NOVA 3
Ugandan dark chocolate
Sainsbury's
D NOVA 3
The original belgian almond thins
E NOVA 3
Chocolats Apollo goût fraise
Meiji
E NOVA 4
Ginger (bonbon au gingembre)
Sina
E NOVA 3
Florentins
Delhaize
E NOVA 4
Nabisco, ritz, fresh stacks crackers
E NOVA 4