Barcode: 8034097872938
Ballotin Marrons Glacés
by Motta
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
made in italy
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 56.0 g |
| Fiber | 4.8 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Marrons, sucre, sirop de glucose - fructose, arôme naturel de vanille.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pb creamy peanut butter spread, creamy
C NOVA 2
Pan searing flour
E NOVA 3
Peanut butter spread, creamy
C NOVA 2
Just picked and quickly frozen pepper & onion blend
A NOVA 1
Apple pomegranate salad kit, apple pomegranate
C NOVA 4
Spinach
A NOVA 1
Crunchy Peanut Butter, Crunchy
Wegmans
C NOVA 4
Winter blend broccoli florets & cauliflower florets, winter blend
A NOVA 1
Light caesar salad kit
B NOVA 4
Ginger almond salad kit
C NOVA 4
Creamy peanut butter, creamy
C NOVA 4
Mediterranean romaine lettuce, pita chips, feta cheese, with organic greek vinaigrette salad kit, mediterranean
C NOVA 4