Barcode: 8032754438848
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 236.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Gekochter Traubenmost, „Aceto Balsamico di Modena IGP,quot, (39%) (Weinessig, Traubensaftkonzentrat, Gekochter Traubenmost, Farbstoff E150d), Weinessig, Verdickungsmitetel Guarkernmehl und Xanthan, Antioxidationsmittel: Kaliummetabisulfit
Additives
e150d
e224
Related Products in Condiments
La William - Riche
La William
D NOVA 4
Américaine Chef
La William
E NOVA 4
Andalouse
La William
NOVA 4
Sauce curry
La William
D NOVA 4
Banzai
La William
E NOVA 3
Sauce Tartare 300Ml
La william
D NOVA 4
Veggie tartare
La William
D NOVA 4
Vegan Mayo
la-william
D NOVA 4
Brasil Sauces
La William
D NOVA 4
Sauce Hamburger
La William
E NOVA 4
Américaine chef
La William
E NOVA 4
Belgian Sauces Andalouse
La william
E NOVA 4