Barcode: 8033286083032
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 125.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 25.8 g |
| of which sugars | 19.1 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Organic grape must, cooked and acetified.
Related Products in Condiments
Sauce tomate cuisinée
La Cuisine des Potagers
C NOVA 3
Sauce tomate cuisinée
La Cuisine des Potagers
B NOVA 3
Ketchup Violet olé
Les 3 Chouettes
C NOVA 3
Le ketchup maison
J'aime Boc'oh
C NOVA 3
Epicerie / Condiments, Aides Culinaires / Sauces
La marche avant
E NOVA 3
Velours de l’Abbaye Bergamote Galanda
Cotton Road
C NOVA 1
Sauce Burger
Mazette!
C NOVA 3
Mayo végétal
LES 3 CHOUETTES
B NOVA 3
Moutarde de Dijon
NOROIT DISTRIBUTION
E NOVA 4
Le ketchup
By Oscar
C NOVA 3
Vinaigre de cidre
Vinelem
MORI'SEL (plus) BIO .
SENYO
NOVA 3