Barcode: 0066721007506
Balsamic & Basil
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
no artificial flavors
no gmos
no artificial colors
non gmo project
orthodox union kosher
Available in
canada, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 414.0 kcal |
| Fat | 12.1 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 10.3 g |
| Proteins | 10.3 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Whole grain wheat, Vegetable oil, Seasoning (sugar, natural flavour [celery], sea salt, tomato powder, balsamic vinegar powder [red wine vinegar, grape must concentrate], onion powder, vinegar powder, spices [basil], paprika extract)
Allergens
celery
gluten
Additives
e160c
Related Products in Snacks
Petit beurre tablette chocolat au lait
Auchan
E NOVA 4
Assortiment de 30 mini feuilletés garnis à base de courgettes, saumon, roquefort et tomates - surgelés
Auchan,Auchan Gourmet
D NOVA 4
Crackers
AUCHAN BIO
D NOVA 3
Cake chevres tomates
Auchan
D NOVA 4
50 mini-feuilletéspoireaux-saumon, pizza, façon lorraine, fromages
Auchan
D NOVA 4
Petit beurre tablette chocolat blanc
Auchan
E NOVA 4
Crackers
Auchan bio
C NOVA 3
Mini cakes nature BIO
Auchan, Auchan Bio, Kids
D NOVA 4
Palmiers
Auchan Bio
E NOVA 3
Petit beurre tablette chocolat noir
Auchan
E NOVA 4
Lunettes de Romans myrtille BIO
Auchan, Auchan Bio
E NOVA 4
Chips nature
Pouce
C NOVA 3