Barcode: 0044115008148
Balsamic Caramelized Onion Hommus
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
no gluten
kosher
vegan
certified gluten free
orthodox union kosher
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 214.0 kcal |
| Fat | 16.1 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 14.3 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
FRESH STEAMED CHICKPEAS, WATER, SESAME TAHINI, SAUTEED ONION, SUNFLOWER OIL, DARK BALSAMIC VINEGAR, WHITE BALSAMIC VINEGAR, SEA SALT, GARLIC, CUMIN, GUAR GUM
Additives
e412
Related Products in Undefined
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4