Barcode: 0718122388028
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 33.3 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 13.3 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Balsamic vinegar of modena, extra virgin olive oil, reduced sodium tamari (water, soybeans, salt, alcohol, wheat), dijon mustard (water, vinegar, mustard seed, salt, white wine, fruit pectin, citric acid, tartaric acid, sugar, spice), garlic, natural juniper extract, natural rosemary extract pepper.
Additives
e330
e334
e440
Related Products in Condiments
Tartare sauce
Asda
E NOVA 4
Reduced Salt Soy Sauce
Tesco
E NOVA 4
Gunpowder Chickpea Jalfrezi
Wicked
A NOVA 4
Light Soy Sauce
Tesco
D NOVA 4
Dark Soy Sauce
Tesco
E NOVA 4
Tikka Masala Cooking Sauce
Kohinoor
C NOVA 4
Classic Mayonnaise
Dine with Atkins and Potts
E NOVA 4
Sugar free sweet chili sauce
my protein
C NOVA 4
Gravy Granules for Chicken
Asda
NOVA 4
Cranberry sauce
Asda
NOVA 4
Peri peri sauce sugar free
Myprotein
C NOVA 4
gravy granules for meat
Asda
NOVA 4