Barcode: 5200101807118
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 215.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 52.5 g |
| of which sugars | 51.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
moût de raisin concentré 48%, vinaigre balsamique 48%, caramel sulfite ammoniacal, amidon modifié, contient des sulfites
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e14xx
e150b
Related Products in Condiments
Meze dip three-pepper salasa
Chobani, Chobani Llc.
C NOVA 4
Organic habanero ranch dressing, habanero ranch
Tessemae's
E NOVA 3
Chobani, meze greek yogurt dip, garden vegetable ranch
Chobani, Chobani Inc.
C NOVA 4
Chobani, meze yogurt dip, smoked onion parmesan
Chobani, Chobani Inc.
C NOVA 4
Yogurt dip
C NOVA 4
Chobani, meze yogurt dip, tzatziki
Chobani,Chobani Inc.
B NOVA 4
Chobani, yogurt dip, buffalo blue dip
Chobani, Chobani Inc.
C NOVA 4
Chobani, meze yogurt dip, roasted red pepper
Chobani, Chobani Inc.
C NOVA 4
Classic Ranch Dressing & Dip
Tessamae's
NOVA 3
Bacon bits dried cranberries almonds salad toppers
D NOVA 3
Organic salad toppers
D NOVA 3
Classic balsamic dressing
Tessemae's Pantry
D NOVA 3