Barcode: 54667228
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 431.0 kcal |
| Fat | 43.7 g |
| of which saturated | 6.4 g |
| Carbohydrates | 9.7 g |
| of which sugars | 6.4 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Huile de tournesol, eau, vinaigre de Modène 17 %, vinaigre de malt d'_orge_, huile extra vierge, sucre, purée d'ail 2,8 %, sel, colorant caramel, poivron rouge, poivre noir, poivron noir, gomme de xanthane, basilic,origan, persil, oignon.
Allergens
gluten
Additives
e150
e415
Related Products in Condiments
Miracle Whip
Kraft
D NOVA 4
Signature Creamy Poppy Seed Dressing
kraft
E NOVA 4
Philadelphia Onion 🧅
Philadelphia
C
Vinaigrette Fines herbes classiques
Kraft
D NOVA 4
Organic balsamic vinegar of modena
Monari Federzoni S.P.A.
NOVA 2
Sauce de Soja
null
E NOVA 3
Pizza Sauce
Unico
B NOVA 4
Table Salt
Sifto
NOVA 2
Vinaigrette Catalina
Kraft
E NOVA 4
Kraft Balsamic Salad Dressing
kraft
D NOVA 4
aioli
Heinz
E NOVA 4
Mille - îles
Kraft
E NOVA 4