Barcode: 0711381033135
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 16.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 36.7 g |
| of which sugars | 33.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Balsamic vinegar (sulfer dioxide), sugar, water, canola oil, fig paste with fig concentrate, orange juice concentrate, salt, dried onion, black pepper, vanilla extract, xanthan gum
Additives
e415
Related Products in Condiments
Orangen-Senf-Sauce
Händlmaier
D NOVA 4
Dill-Senf Sauce
Händlmaier
E NOVA 3
Pfeffer-Senf Sauce
Händlmaier
D NOVA 4
Grillsenf
Händlmaier
D NOVA 4
Chilli Sauce
Händlmaier
D NOVA 4
Bayerisch süßer Hausmachersenf
Händlmaier
D NOVA 4
BBQ Sauce mit süßem Senf
Händlmaier
D NOVA 4
Süßer Hausmachersenf
Händlmaier
D NOVA 4
Curry Sauce
Händlmaier
D NOVA 4
Händlmaier bayerischer Hausmachersenf
Händlmaier
D NOVA 4
cocktail sauce
Händlmaier
D NOVA 4
Senf, Mittelscharf
Händlmaier
D NOVA 3