Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.4 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 10.3 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
mashed potatoes (rehydrated potato flakes and granules [water, potatoes, mono-and diglycerides, citric acid, disodium dihydrogen pyrophosphate, bht, sodium bisulfite], roasted potatoes, contains 2% or less of: butter [cream, salt], soybean oil, nonfat dry milk, roasted garlic, sea salt, potassium salt, dehydrated garlic, xanthan gum, guar gum), green beans, seasoned cooked beef steak and binder product (beef, water, contains 2% or less of: caramel color, dextrose, seasoning [natural flavor, salt, maltodextrin, dried whey, dried cauliflower, sesame oil], modified corn starch, potassium chloride, potassium phosphate, salt, sodium phosphates, spice extractives), sauce (water, balsamic vinegar [wine vinegar, concentrated grape must], cherry juice concentrate, onions, corn starch, contains 2% or less of: molasses, sugar, garlic, chardonnay wine, beef flavor [cooked beef, yeast extract, beef tallow, beef extract, flavoring, salt, sugar, vegetable juice concentrates {onion, carrot, celery}, lactic acid], canola oil, burgundy wine, salt, butter [cream, salt], black pepper, locust bean gum). contains: milk, sesame.
Allergens
Additives
Related Products
Seltzer water
Giant
Seltzer water
Giant
Sparkling Italian Mineral Water
Ahold
Seltzer Water, Grapefruit
Giant
Nature's promise, organic popcorn, lightly salted
Nature's Promise
Seltzer
Giant
Seltzer water
Foodhold
Diet Tonic Water
Ahold
Tonic Water
Giant
Seltzer Water, Wildberry
Ahold