Barcode: 0039153413573
Balsamic Glace Raspberry
by Colavita
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 73.3 g |
| of which sugars | 66.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Balsamic vinegar (min. 90%), glucose syrup, guar gum, xanthan gum stabilizer, natural raspberry flavor, antioxidant e224.
Additives
e224
e412
Related Products in Condiments
Ketchup -blagi
Tuš
D NOVA 4
Ajvar Mild
Podravka
C NOVA 3
Senf estragon original
Podravka
C NOVA 4
Kren
Natureta
B NOVA 4
Sugo al basilico senza conservanti
Natureta
C NOVA 4
Slovenian refosco red wine vinegar
Ritrovo Selections
NOVA 2
ajvar
Natureta
C NOVA 3
pasirana rajčica
fructal
A NOVA 3
Unground Unrefined Sea Salt
Piranske Soline, Ritrovo Selections
E
Cokolada
sladki greh
E NOVA 4
Senf Estragon
Podravka
C NOVA 4
Sale
PIRANSKE SOLINE
NOVA 2