Barcode: 0657579070301
Balsamic Glaze Classic
by Ortalli Spa
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 46.7 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Concentrated grape must, balsamic vinegar of modena (wine vinegar, cooked grape must, caramel color), modified corn starch.
Additives
e150c
Related Products in Condiments
Bruschetta Poivrons et Ricotta
Lombardo sott'oli
E NOVA 3
Passata di pomodoro
Giaguaro
C NOVA 3
Pesto Vegan avec ail
Ortomio
E NOVA 3
Passata di Pomodoro con Basilico
Giaguaro
A NOVA 3
Aceto Balsamico di Modena
Ponti
NOVA 4
Metelliana Passata Di Pomodoro
Pancrazio
B NOVA 3
Sugo al basilico
Vitale
C NOVA 3
Sardinian sea salt with chili
E NOVA 3
Pesto Trapanese imp
Ortomio
E
De Nigris Balsamic Vinegar Whute Eagle
De Nigris
NOVA 4
Pesto al basilico
Castellino
E NOVA 3
Pesto ortolano aux aubergines et noix
Ortomio
C NOVA 4