Barcode: 5060339811215
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.9 g |
| of which sugars | 11.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Onions, water, balsamic vinegar of Modena IGP 14% (vinegar (_sulphites_), concentrated grape musk, dye (caramel (E150d)), sugar, salt, acidity regulator (citric acid (E330)).
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e150d
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crunchy Peanut Buttee
Heera
C NOVA 4
Vanilla Rooibos Tea
Rooibos
B NOVA 4
Pomegranate seeds
Heera
B NOVA 1
Crunchy peanut butter
Heera
C NOVA 4
Pure Creamed Coconut
Heera
C NOVA 1
Gram Flour - Besan
Heera
A
Large cobbler box tin cut
Glenngarry
C NOVA 4
Smooth peanut butter
Heera
C NOVA 4
Soya Chunks 250G Heera
Heera
A NOVA 1
Flocons de riz
Heera
B NOVA 1
Mletý koriandr
Heera
Gram flour besan
Balah
A