Barcode: 0857297005214
Balsamic Organic Salad Dressing, Balsamic
by HAK'S
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 9.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Water, Organic Balsamic Vinegar (Organic Wine Vinegar, Organic Fermented Grape), Organic Sunflower Oil, Organic Extra Virgin Olive Oil, Organic Blue Agave Syrup, Organic Sugar, Sea Salt, Xanthan Gum, Organic Black Pepper, Organic Dried Onion, Organic Dried Basil, Organic Thyme.
Additives
e415
Related Products in Condiments
Aderezo para Ensalada sabor Clásico
Cocinero
C NOVA 4
Aceite de oliva y girasol
Cocinero
A NOVA 3
Aceto reducción
Lira
NOVA 4
Aceto balsámico Tipo di Módena estilo Italiano
Lira
NOVA 4
Salsa Barbecue
Coop
E NOVA 4
Chunky Salsa médium
Old el Passo
B NOVA 4
Salsa de Soja Cocinero
Molinos
C
Vinagre de Alcohol
Menoyo
NOVA 2
Chimichurri
Vanoli
E NOVA 4
Salsa de Tomates
Lazzaroni
NOVA 4
Vinagre de Vino
Menoyo
NOVA 2
Mostaza
Menoyo
NOVA 4