Barcode: 29370368
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 16.6 g |
| of which sugars | 14.0 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Silverskin Onions Balsamic Vinegar of Modena Aceto Balsamico di Modena I.G.P." Honey Sugar Water Salt Yellow Mustard Seeds Brown Mustard Seeds Coriander Leaf Preservative: E222 (Sulphites). and eat within 4 weeks. For allergens see ingredients in bold. Suitable for vegetarians Made in the UK with onions from the Netherlands. SC6198 MBS (Ireland) Ltd PO Box 13022 MBS plc PO Box 3339 CH99 9QS UK. Dublin 2 Fre and Net weight 295ge Drained weight 170g
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e222
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Aceite de oliva virgen extra
Hacendado
B Eco-Score D
Cereales rellenos de crema de cacao y avellana sin gluten
Hacendado
D NOVA 4 Eco-Score D
Almond Butter
Kirkland Signature
A NOVA 1
Grissini Sésame et Huile d'olive 7%
Carrefour
D NOVA 3 Eco-Score A
Pan tostado ajo y perejil
Hacendado
D NOVA 3 Eco-Score A
Nut-Mix Natural
Trader Joe's
D NOVA 1
Pomme
Lidl
NOVA 3 Eco-Score A
Patatas fritas sabor campestre
Hacendado
D NOVA 4 Eco-Score B
Eau de coco
Vita Coco
C NOVA 4 Eco-Score E
Tomate
Hacendado
D NOVA 3 Eco-Score A
Cornichons extra-fins
Classic
C NOVA 4
Maxi tranches nature
Carrefour, Carrefour Classic'
C NOVA 4