Barcode: 25441185
Balsamic vibegar
Processing
NOVA 2
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 137.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 29.0 g |
| of which sugars | 28.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Wine Vinegar (contains _Sulphites_), Cooked Grape Must, Concentrated Grape Must.
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Related Products in Condiments
Tomato ketchup
Carrefour
C NOVA 4
Mayonnaise à la Moutarde de Dijon
Carrefour BIO, Carrefour
E NOVA 4
Basquaise
Carrefour, Carrefour Classic
C NOVA 4
GOMASIO Sésame et sel
Carrefour BIO, Carrefour
E NOVA 3
Bolognaise Veggie
Carrefour BIO, Carrefour
A NOVA 3
Ketchup
Carrefour BIO, Carrefour
D NOVA 3
Pesto vegan
Carrefour
E NOVA 3
Moutarde de dijon
Carrefour
E NOVA 3
Salsa tarttufade con champiñones y trufa
Carrefour
C NOVA 4
Tandoori
Carrefour
C NOVA 4
Sauce Provençale
Carrefour BIO, Carrefour
A NOVA 4
Aigre douce
Carrefour
C NOVA 3