Barcode: 20158439
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 227.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 47.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
65% ,quot,balsamic vinegar of modena i,g,p,,quot,* (wine vinegar*, concentrated grape must*, dye: ammonia sulphite caramel*), concentrated grape must*, glucose syrup, wine vinegar*, modified corn starch, sugar, thickening: xanthan gum, *contains sulphites,
Additives
e415
Related Products in Condiments
Sylter Salatfrische
Zum Dorfkrug
D NOVA 4
Salatsauce French
Sylter Salatfrische, Zum Dorfkrug
D NOVA 4
Joghurt-Salatsauce
Sylter Salatfrische, Zum Dorfkrug
C NOVA 4
Gourmet Senf mit Estragon
Coop Fine Food
C NOVA 3
Gourmet Senf mit Preiselbeeren
Coop Fine Food
C NOVA 3
Gourmet Senf mit Apfelstücken
Coop Fine Food
C NOVA 3
Balsamico-Salatsauce
Sylter Salatfrische, Zum Dorfkrug
C NOVA 4
Gourmet Senf mit Whisky
Coop Fine Food
C NOVA 3
Sylter Salatfrische
Sylter Salatfrische, Zum Dorfkrug
D NOVA 4
Gourmet Senf mit Waldbeeren
Coop Fine Food
C NOVA 3
Tomatensauce aus Kirschtomaten
Bruno Isst Genuss, Tomati
A NOVA 3
Sylter Salatsauce
Sylter Salatfrische, Zum Dorfkrug
D NOVA 4