Barcode: 03284193
Balsamic Vinegar drizzle
by Tesco
Processing
NOVA 4
Labels
pgi
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 180.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 44.7 g |
| of which sugars | 44.7 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | — |
Ingredients
aceto balsamico di modena pgi (61%) [wine vinegar (sulphites), cooked grape must (sulphites)], cooked grape must (sulphites). sugar, stabiliser (xanthan gum). allergy advice
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e415
Related Products in Condiments
Hamburger sauce
Kania
D NOVA 4
Mayonaise
kania
D NOVA 4
Pommes Sauce
Kania
D NOVA 4
Andalouse sause
D NOVA 4
Champignons
Combino
B NOVA 4
BBQ Sauce
Mc Kennedy
E NOVA 4
Pastasaus Carbonara met pancetta en kaas
Combino
D NOVA 4
Garlic Sauce
Lidl
C NOVA 4
Yogonaise
Kania
D NOVA 4
Tryffelimajoneesi
Chef select
D NOVA 4
Bearnaise kastike
Chef Select
D NOVA 4
Mango & curry sauce
Chef Select, Lidl
D NOVA 4