Barcode: 24335713
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 33.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Balsamic vinegar* (8% acidity), fig juice concentrate, orange juice concentrate, sugar, natural vanilla extract, and spices.
Related Products
Pizza sauce
C NOVA 3
Spicy Brown Mustard
D NOVA 3
Sweet relish
D NOVA 4
Original Yellow Mustard
D NOVA 3
Cocktail Sauce
Hy-Vee Inc.
D NOVA 4
Kosher Baby Dills
D NOVA 4
Deli Style Mustard With Horseradish
D NOVA 3
Honey mustard with real honey
D NOVA 3
Chili sauce, chili
Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Mild banana pepper rings
NOVA 4