Barcode: 0041790602784
Balsamic Vinegar of Modena
by Bertolli
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 13.3 g |
| of which sugars | 13.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WINE VINEGAR, CONCENTRATED GRAPE MUST, CARAMEL COLOR
Additives
e150c
Related Products in Condiments
Original barbecue sauce, original
E NOVA 4
Mild thick & chunky salsa, mild
Food Club
C NOVA 4
Crispy fried onions, crispy
C NOVA 3
Pepper & lemon seasoning, pepper & lemon
E NOVA 4
Medium thick & chunky salsa, medium
C NOVA 4
Mild chunky salsa, mild
C NOVA 4
Tangy Zesty Italian Dressing
D NOVA 4
chicken wing sauce
food club
E NOVA 4
Robust italian dressing, robust italian
E NOVA 4
Hot all natural chunky salsa, hot
C NOVA 4
Homestyle chicken gravy, homestyle
NOVA 4
Medium chunky salsa, medium
C NOVA 4