Barcode: 0734492710009
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wine vinegar, concentrated grape must, cooked must, caramel.
Related Products in Condiments
Bratenjus
Rind
C NOVA 3
Jalapeño Red Pepper Sauce extra scharf
Ostmann
E NOVA 4
Bolognese
Birkel
C NOVA 4
Jalapeño Red Pepper Sauce
Ostmann
E NOVA 4
Delikatess Remoulade
Popp, Popp Feinkost
D NOVA 4
Fleisch & Gyros Gewürzsalz
Ostmann
NOVA 2
Delikatess Mayonnaise
Bruckmann, Bruckmann / Feinkost Popp
D NOVA 4
Nudelsauce Bolognese
Birkel
C NOVA 4
Worcester sauce
Ostmann
D NOVA 3
Delikatess Mayonnaise
Bruckmann, Feinkost Popp
D NOVA 4
Knoblauch
Ostmann
B NOVA 3
Unser Soßenfix
RUF
C NOVA 4