Barcode: 8007178144385
Balsamico Aceto
Processing
NOVA 4
Labels
pgi
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 104.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Weinessig, konzentrierter Traubenmost", gekochter Traubenmost*, Farbstoff: E150d*. *ENTHÄLT SULFITE
Additives
e150d
Related Products in Condiments
Nonfat Dressing
Miracle whip
D NOVA 4
Lite Parmesan Asiago Balsamic Vinaigrette Dressing, Lite
Kraft
D NOVA 4
Nonfat Mayonnaise Dressing
Kraft
C NOVA 4
Mayo, Chipotle
Kraft
D NOVA 4
Fat Free Tartar Sauce
Kraft
C NOVA 4
Creamy dressing
Kraft, Heinz
D NOVA 4
Creamy Caesar Dressing, Lite
Kraft
D NOVA 4
VEGAN MAYONNAISE
Kraft Heinz
C NOVA 4
Light Miracle Whip Creamy Mayo & Tangy Dressing
Kraft
D NOVA 4
1-Step Coleslaw Maker Dressing
Kraft
E NOVA 4
Light Mayo
Kraft,Kraft Heinz
C NOVA 4
Mayo with Olive Oil
Kraft
D NOVA 4