Barcode: 4260446098771
BALSAMICO DRESSING Mix
by Just Spices
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 207.0 kcal |
| Fat | 6.4 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 17.0 g |
| Fiber | 6.3 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 20.0 g |
Ingredients
Meersalz, Tomate, gelbes _Senfmehl_, Basilikum, Knoblauch, Oregano, Tellicherry Pfeffer
Related Products in Condiments
Pasta skillet sauce
Red Fork
C NOVA 4
Saturday night steak grill sauce
Red Fox
D NOVA 4
Pasta Skillet Sauce
Red Fork
C NOVA 4
Pasta Skillet Sauce
Red Fork
D NOVA 4
Chicken barbecue sauce
Red Fork
D NOVA 4
Windy city wings seasoning sauce
D NOVA 4
Tomato olive chicken skillet sauce with fresh basil and garlic, chicken skillet
Red Fork
C NOVA 3
Smoky tomato sloppy joe skillet sauce, smoky tomato
Red Fork
E NOVA 4
Pasta skillet sauce
D NOVA 3
Sunday pot roast slow cook sauce, sunday pot roast
Red Fork
D NOVA 3
Barbecue pulled pork slow cook sauce, barbecue
Red Fork Natural Foods
C NOVA 3
Rosemary chicken roasting sauce, rosemary
Red Fork
D NOVA 4