Balsamico Glaze
Labels
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 218.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.1 g |
| of which sugars | 39.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Balanc ar of Modena 75% (wine vinegar, concentrated grape must cooked grape must, glucose syrup, modified corn starch. Contains Sulphites. Glaçage au Vinaigre Balsamique de Modène-Classique Ingredients: Vinaigre Balsamique de Modène 75% (vinaigre de in mout concentré de raisin), moût de raisin cuit, sirop de glucose amidon de mais modifié. Contient des Sulfites. Glasur aus Balsamessig aus Modena - Klassisch. Zutaten: Balsamass aus Modena 75% (Weinessig, konzentriertem Traubenmas Engekochter Traubenmost, Glukosesirup, modifizierte Massake Enthält Sulfite. Crema a base de Vinagre Balsámico de Modena Clásica. Ingredientes: Vinagre Balsámico de Módena 75% (virage de vino, mosto de uva concentrado), mosto de uva cocido, a de glucosa, almidón de maíz modificado. Contiene Sufts SENZA GLUTINE - GLUTEN FREE Da consumarsi preferibilmente entro la fine: Vedi data stampata sul capsula./Best before end: see the lid. /
Related Products in Condiments
Pataks tikka masala paste
Patak's
Patak's Tandoori Paste
Patak's
Medium jalfrezi curry simmer sauce
Patak's
Hot vindaloo curry spice paste
Patak's, Patak's Original
Finishing sauce, blueberry balsamic
Three Acre Kitchen
Mild dopiaza curry simmer sauce
Patak's
Pataks paste biryani
Patak's
Mild curry spice paste
Patak's
Green seasoning
Medium madras curry spice paste
Patak's
Hot curry spice paste
Patak's
Marinade tandoori
Patak's