Barcode: 4061461077730
Balsamicocreme
by Aldi, Acetum, Cucina Nobile, Cucina Noble, Cucina Nobile - Aldi
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 220.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 51.0 g |
| of which sugars | 37.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Aceto Balsamico di Modena I.G.P. 60 % (Weinessig, Traubenmostkonzentrat), Traubenmostkonzentrat, Glukosesirup, modifizierte Stärke
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e14xx
Related Products in Condiments
Wein-Brantwein Essig
Feldmann
NOVA 4
Daddies Favourite Brown Sauce
Daddies
C NOVA 4
Banane Beere Hafer Riegel
Alnatura
D NOVA 3
Sonnensalz Jodsalz
esco
NOVA 2
Zeisner Tomaten ketchup
Zeisner
D NOVA 4
Taco Salsa
Los Amigos
C NOVA 4
Balsamic Vinegar of Modena
Tesco
NOVA 2
Pesto Verde
Alnatura GmbH, Alnatura
E NOVA 3
Ketchup Curry
Zeisner
D NOVA 4
Dip
Dahlhoff
C NOVA 4
Ursalz
Saldoro
NOVA 2
Apfelessig
Feldmann
NOVA 2