Barcode: 0181536000167
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 24.5 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 42.9 g |
| of which sugars | 10.2 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 10.2 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Unbleached wheat flour, butter, eggs, sugar, starter, milk, salt, yeast.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio-Reissirup
Naturgut, Penny
NOVA 1
Bio Reiswaffeln Vollmilchschokolade
Penny, SanoRice
E NOVA 3
Volkoren tarwebroodje mozarella
Albert Heijn
B NOVA 4
Rond Meergranen Half
Albert Heijn
A
Cereais em Forma de Bolacha com Pepitas de Chocolate Mini Cookies
Golden Bridge
D NOVA 4
Nudle à l'ancienne
Valfleuri
A NOVA 1
Creme para barrar vegetariano, Beringela
GutBio
D NOVA 3
Marmelade extra confiture extra de coing
Tamara
D NOVA 3
Muesli com Cacau Biológico Isento de Glúten
Gut Bio
A NOVA 4
Reiswaffeln zartbitter
Natur Gut, Penny, SanoRice
E NOVA 4
Cotovelos grandes
La Villa
B NOVA 1
Weizen Toastbrötchen
Bäckerkrönung
C NOVA 4