Barcode: 0778177009057
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 366.7 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 23.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Lait pasteurisé biologique, Sel, Enzyme microbien, Chlorure de calcium, Cultures bactériennes.
Related Products in Dairies
Leche deslactosada light
SANTA CLARA
B NOVA 1 Eco-Score D
Reduced Fat Crème Fraîche
Dairy Manor
D NOVA 4 Eco-Score B
Roomboter Gezouten
Zuivelmeester
E NOVA 2 Eco-Score E
Lite Low-Moisture Part-Skim Mozzarella Cheese
Trader Joe's
C NOVA 4 Eco-Score C
Almzeit Biergartenschmankerl
Bergader
C NOVA 4 Eco-Score B
Queso Blanco Dip
Clover Valley
D NOVA 4 Eco-Score D
LEMON EXTRA CREAMY SKYR WHOLE MILK YOGURT
ICELANDIC PROVISIONS
C NOVA 4 Eco-Score B
High Protein Pudding Pistazien
Rewe,Rewe Beste Wahl
A NOVA 4
Colby-Jack Cheese
Sargento
D NOVA 4 Eco-Score D
Half & half Cream
Natrel
D NOVA 1 Eco-Score B
Frischkäse Schnittlauch
Philadelphia
C NOVA 4 Eco-Score D
Emmental français râpé
Pâturages, Intermarché
C NOVA 3 Eco-Score C