Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 275.0 kcal |
| Fat | 5.6 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 13.8 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 13.8 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Filling: cooked chicken breast meat (contains potato starch, salt), tomato paste, molasses, vinegar, brown sugar, water, modified corn starch, sugar, salt, bbq flavor (molasses, natural flavor, glucose-fructose, vinegar, brown sugar, water, smoke flavor, polysorbate 80, xanthan gum, partially hydrogenated soybean oil), garlic, smoke flavor (contains polysorbate 80), canola oil, garlic powder, onion powder, caramel color, modified cellulose, spice, cayenne pepper puree (contains salt, vinegar). bread: enriched flour (wheat flour, amylase, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, canola oil, yeast, sugar, salt, dried egg product (egg, corn syrup solids, whey concentrate, salt), dry whole milk, enzymes, soybean oil.
Allergens
Additives
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Frozen Foods
Just au four classique
McCain
Pizza Rosso Vegetale
Dr. Oetker
Cauliflower Thin Crust Pepperoni Pizza
bettergoods
Poêlée de Légumes et céréales
Carrefour
Organic Bean, Rice & Cheese Burrito
Lilly's
Kip teriyaki
Iglo
Protein Bowls Basil Pesto Chicken
Healthy Choice
Crousti Bistro Express
Findus
Beef Chilli
Stocked Food
PUB STYLE EXTRA CRISPY
McCain
BOWLS CHILI MAC
Amy's
Pierogies 4 cheese medley
Mrs. T's