Barcode: 0041259212509
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Grapes, corn syrup, high fructose corn syrup, fruit pectin, citric acid, sodium citrate (used as needed).
Additives
e330
e331
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sonnenblumenöl
Vita D´or
NOVA 2
Wholemeal Biscuits
Deluxe
A NOVA 4
Burger Gurken
MCennedy
C NOVA 4
Malted Bloomer
Rowan Hill
B NOVA 4
Soyo frutta e cereali
Lidl
NOVA 4
Haricots verts extra fins bio
Freshona
A NOVA 3
Houstičky
Grafschafter
C NOVA 4
Pumpkin seed
Lidl,Alesto
C
Darált dió
Belbake
B NOVA 1
Soyo bianco
Centrale del latte di Vicenza, Lidl, Vemondo
C NOVA 4
soyo mirtilli
Centrale del latte di Vicenza, LidlMy Best Veggie
C NOVA 4
Lunette
Lidl
C NOVA 4