bambina
by Zetti
Labels
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 474.0 kcal |
| Fat | 20.9 g |
| of which saturated | 10.8 g |
| Carbohydrates | 62.1 g |
| of which sugars | 59.2 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Zucker, Vollmilchpulver 28 %, Kakaobutter, Haselnussstücke 6%, Glukosesirup, Traubenzucker, Magermilchpulver, Butter, Kondensmagermilch, Emulgator: Sojalecithine; Feuchthaltemittel: Glycerin; INGREDIENTS: Sugar, whole milk powder 28 %, cocoa butter, hazelnut bits 6%, glucose syrup, dextrose, skimmed milk powder, butter, condensed skimmed milk, emulsifier: soy lecithins; humectant: glycerine; natural vanilla flavouring May contain traces of other nuts, peanuts and egg. Cocoa solids: minimum 30% in the chocolate natürliches Vanillearoma Kann Spuren von anderen Schalenfrüchten, Erdnüssen und Ei enthalten.
Additives
Related Products in Snacks
Lakkris
Lakkris
Icelandic
Nói Síríus
Bismark kropp
nóa
cheesy cheddars white cheddar organic snack crackers
Milton's craft bakers
Súkkluadi
Sirius
Dégustation Scholetta Noir Framboise
Scholetta
Traditional Icelandic Chocolate
Nói Síríus
Pâte d'Amandes
Vahiné
Hartleys Strawberry jelly
Hartleys
Puff-Puff Mix
Snack-Time
Tartelette chocolat X2
E.Leclerc
Zimt
True Gum