Barcode: 4008432025109
Bambini Mozzarella
by Goldsteig
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
german agricultural society
vegetarian
gold medal of the german agricultural society
no gmos
ohne gentechnik
2014 gold medal of the german agricultural society
european vegetarian union
green dot
made in germany
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 245.0 kcal |
| Fat | 18.5 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 18.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
pasteurisierte _Kuhmilch_, Salz, mikrobieller Labaustauschstoff, Säuerungsmittel: Citronensäure, Milchsäurebakterienkulturen
Allergens
milk
Additives
e330
Related Products in Dairies
Goat Cheese 10 Slices
Whole Foods Market
D NOVA 3
Cheddar cheese slices
Whole Foods Market
D NOVA 4
Hickory smoked cheddar
Whole Foods Market
D NOVA 4
Pizza Blend
365 Whole Foods Market
D NOVA 4
Havarti cheese slices
D NOVA 3
365 whole foods market organic Monterey jack cheese slices
D NOVA 3
Provolone
Whole Foods Market
D NOVA 3
Italian Blend
Whole Foods Market
C NOVA 4
Gouda Cheese Shreds
Whole Foods Market
NOVA 4
Mild cheddar cheese slices
Whole Foods
D NOVA 3
Mexican-Style Blend
365 Whole Foods Market
NOVA 4
Goat cheese
365 Whole Foods Market
D NOVA 4