Bambino Uncured Pepperoni Pizza
by Trader Joe's
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 242.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 27.5 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 10.8 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Crust: Wheat Flour, Water, Yeast, Extra Virgin Olive Oil, The Following: Salt, Dry Sourdough of Rye [Water, Fermented Rye Flour, Salt], Guar And Arabic Gum, Sugar, Enzyme Topping: Pizza Sauce (Concentrated Crushed Tomatoes [Fresh Vine-ripened California Tomatoes], Water, Sea Salt, Spices, Sugar, Garlic), Low Moisture Mozzarella Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Cultures, Salt, Microbial Enzymes), Uncured Pepperoni (Pork, Sea Sell, Spices, Water, Dextrose, Paprite Natural Flavoring, Dehydrine) Oleoresin Paprika, Ladic As Culture), Provolone Cheese 1A Milk, Cheese Cultures, Salt, Mossli Enzymes), Parmesan Cheese (Pasteurized Part-Skim Cow's Milk, Cheese Cultures, Salt, Microbial Rennet), Romano Cheese (Pasteurized Sheep's Milk, Cheese Cultures, Salt, Animal Rennet) CONTAINS WHEAT, MILK Dist , Sold Exclusively By Trader Joe's, Monrovia, CA 91016
Allergens
Additives
Related Products in Meals
Taboulé oriental à la menthe douce
Pierre Martinet
Spaghetti bolognaise micro-ondable 2' doy pack 250g
U
Szechuan Hot & Sour Soup
Asian Home Gourmet
Ceaser Style Salat
Netto
Chicken & Roasted Garlic Ravioli
Rana
Pizza Chèvre emmental tomate
Manosque
HANDMADE DIM SUM FLOWERS WITH PONZU DIP
M&S Collection
Salatcup - Caesar Art mit Dressing
Daylicious
Organic Butternut Squash Soup
Pacific Foods
Reibekuchen
Rahmeyer
Pork sausage with scrambled egg patty & american
Walmart
Bratnudeln - Soja
Asia Green Garden, Menü-Variant