Barcode: 4710964231742
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 600.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 30.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Black sesame, maple syrup, brown sugar, white sugar, hydrogenated palm kernel oil, sesame oil, fully hydrogenated palm oil, soy lecithin, salt, tocopherols concentration, mixed(antioxidant)(E306)
Additives
e306
Related Products in Food
Bakarwadi
Chitale
E NOVA 3
Jannis sesame Honey imp
D NOVA 4
Chicken Arrabiata Pizza
M&S
C
Jack Link's Teriyaki Steak Bites
Jack links
E NOVA 4
Aloo Sev
Balaji
D NOVA 4
Whole Milk Yogurt Plain
Nancy's
C NOVA 1
Whole grain rolled oats
Quaker
A NOVA 1
Spagetti
Diamond
A NOVA 1
Autumnal Harvest Soup
Trader Joe's
B NOVA 3
Chicken & Maple Breakfast Sausage Patties
Applegate Naturals
E NOVA 3
Peanut butter balls
Tom &Luke
D NOVA 4
Matsoni Santino
Sante
B