Barcode: 0855577006166
Black tea, mixed berry
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 5.1 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | — |
| Salt | — |
Ingredients
Organic and fair trade certified real brewed black tea (made with reverse osmosis water), organic maple syrup, organic flavors, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Beverages
CARAMEL MACCHIATO iced coffee
International Delight
E NOVA 4
Stok, Black Coffee Shot
Dean Foods Company
E NOVA 4
iced coffee-mocha
International delight
D NOVA 4
100% apple cider from concentrate
E NOVA 1
Iced coffee light mocha
International Delight, Dean Foods Company
D NOVA 4
Iced coffee coffeehouse drink, sweet cream
International Delight, Dean Foods Company
E NOVA 4
CARAMEL MACCHIATO zero iced coffee
International delight
D NOVA 4
Sweet & creamy iced coffee, hershey's cookies 'n' creme
International Delight, Dean Foods Company
E NOVA 4
Light sweet & creamy iced coffee
International Delight, Dean Foods Company
D NOVA 4
Chai tea latte
International Delight, Dean Foods Company
E NOVA 4
Beverage
D NOVA 4
Flavored beverage
D NOVA 4