Barcode: 7613312137499
Black Thai
Labels
organic
eu organic
ch bio 006
migros bio
Categories
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Black Thai rice
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tahini mit Honig Sesammus
Lyttos
D NOVA 3
Bio-Walnusskerne
Aldi, Gut Bio, Richard Janssen
B NOVA 1
Hummus Klassisch
Gutbio
C NOVA 4
Schwarze Bio-Oliven, mariniert
Aldi, Gut Bio, Perla
E NOVA 4
Topping
Schneekoppe
E NOVA 4
Eifler Weizenmischbrot
Hahn
A
Grieß-Dessert
Milsani
C NOVA 3
Chutney - Zwiebel
Aldi, Gourmet Finest Cuisine, Matithor
D NOVA 4
Topping Waldbeeren&Quinoa
Schneekoppe Topping
C NOVA 3
Pflanzenmargarine
Aldi, Bellasan, Walter Rau
C NOVA 4
Rosinenstuten
meine Kuchen-Welt (Aldi)
D NOVA 4
Wok-Nudeln - Bändchen
Asia Green Garden
A NOVA 1