Barcode: 7610848390732
Black Tiger Crevettes
Labels
organic
eu organic
ch bio 004
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 77.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 18.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Crevettes géantes bio (Penaeus monodon, crustacés élevés au Vietnam).
Allergens
crustaceans
Related Products in Seafood
Organic pei mussels
A NOVA 1
Flaked Light Tuna Hot & Spicy Style
Century
NOVA 4
Sea star seafoods, smoked herring fillets
Sea Star Seafoods
E NOVA 3
Battered Atlantic Cod Portions
dom reserve
C NOVA 4
Smoked Steelhead Salmon
DOM
E
filet de maquereaux
Marque Repère
B NOVA 4
Morue panée
Dom Norwegian fjord
A NOVA 4
Langostino Austral
Newsanfood
A
Choice Boned Salted Atlantic Pollock
Sea Star Seafoods
E NOVA 3
Boned Salted Pollock Bits
Seastar Seafoods Ltd
E NOVA 3
Atún Desmenuzado en Agua
Gustoso
A NOVA 3
Boned salted cod bites
Sea Star Seafoods
E NOVA 3